C# زبانی قدرتمند

مقدمه :

با سلامی دوباره خدمت کاربران عزیز وبسایت آموزیت . همان طور که در قسمت قبل اشاره شد ، در این قسمت از سری مطالب برنامه نویس شو می خواهیم به بررسی زبانی بپردازیم که بسیار قدرتمند می باشد . که البته این قدرت خود را در بحث برنامه نویسی ویندوز بیشتر از هر مورد دیگری به رخ رقبای سر سخت خود می کشد. C# زبانی قدرتمند در بحث برنامه نویسی اندروید ، ویندوزفون و وب نیز قدرتمند می باشد. از نقاط قوت آن می توان به IDE قدرتمند آن اشاره کرد.

 

C#

 

IDE قدرتمند این زبان :

IDE این زبان برنامه ویژوال استادیو (Visual Studio) می باشد که توسط شرکت نام آشنا ی ماکروسافت طراحی و ساخته شده و همین شرکت نیز توسعه ی آن را بر عهده دارد.

شما باید خود با این IDE کار کنید تا قدرت واقعی آن را به طور کامل درک کنید ؛ اما از ویژگی های خوب این برنامه داشتن NET Framework. می باشد.

اما اگر بخواهیم به طور بسیار کوتاه NET Framework. را تعریف کنیم می توانیم بدین صورت بگوییم که :

NET Framework. مجموعه ای از ۴۰۰۰ فایل با پسوند dll. می باشد که قبلا برنامه نویسی شده و به طور آماده در اختیار شما قرار می گیرد . شما می توانید هر کدارم از آنها را که به آن نیاز دارید به پروژه ی خود ضمیمه کنید.

ویژگی دیگری که در این مطلب شایان ذکر است قابلیت طراحی گرافیکی این برنامه می باشد که به شما امکان طراحی آسان و بسیار زیبا را می دهد.

 

#C زبانی شیء گرا :

همانطور که می دانید دو نوع زبان برنامه نویسی وجود دارد :

  • ساخت یافته : زبان هایی مانند C , C++ که این مورد در بحث ما نیست.
  • شیء گرا : برنامه نویسی شیء گرا شیوه ی نوینی در برنامه نویسی است که قطعات برنامه نویسی را ایجاد می کند . این قطعات ، در برنامه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

* در بحث شیء گرایی بیشتر با این ویژگی آشنا خواهید شد.

 

توسعه دهنده ی قدرتمند :

همان طورکه می دانید شرکت ماکروسافت یکی از بهترین شرکت های نرم افزاری جهان می باشد که به توسعه ی این زبان می پردازد و تجربه ی زیادی در این زمینه دارد.

اما توسعه دهندگان این زبان به این شرکت ختم نمی شود بلکه هر کسی می تواند آن را توسعه دهد.

 

منابع یاد گیری :

بحث زبان C# بسیار گسترده است که در هر مورد اعم از برنامه نویسی اندورید ، IOS ، ویندوز و… می تواند منابع متفاوتی داشته باشد . اما منبع مشترک در تمام این موارد سایت ماکروسافت می باشد که در صورت آشنایی با زبان انگلیسی می توان از آن استفاده نمود.

ما نیز در آموزیت در آینده به آموزش این زبان می پردازیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده اند.پر کردن این فیلد ضروری است *